Superior XP 929 CRB 2015

Přední vidlice
    Rock Shox 30 Gold TK Tapered, PopLoc remote LO Solo Air/TurnKey (vzduc
    Náboje
    ONE Race Ultralight, 6 Pawl 12x142 mm

Superior XP 929 CRB 29" s novým lehkým přepracovaným karbonovým rámem a výbavou Shimano SLX/Deore.Lehké kolo do každého terénu z benefity top modelů.

MODEL

XP 929 CRB

VELIKOST 29": 17.5"(M);19"(L);21"(XL)

RÁM

Carbon MTB Race CRB

VIDLICE

Rock Shox 30 Gold TK Tapered, PopLoc remote LO (systém pružení//tlumení)

Solo Air/TurnKey (zdvih) 100mm

Weinmann U28 Disc Race 28H

VÝPLET

Sapim Race/Sprint

PLÁŠTĚ

Schwalbe Thunder Burt Performance 29x2.1"

POČET RYCHLOSTÍ 20

PEDÁLY

Váha 11,00

Kola posíláme seřízená: - vybalíme a zkontrolujeme stav kola - kolo sestavíme - dofoukneme a zkontrolujeme tlak v pneumatikách - kontrola a docentrování kol - seřízení brzd - seřízení řazení - kontrola funkčnosti všech prvků - kolo zabalíme -

Seřízení, servis a doprava kola po Brně a okolí zdarma.   !!! Nebojte si napsat o lepší cenu, dáme Vám ji. [email protected] !!!

1zákazník doporučuje produkt

• Nejlepší poměr cena/výkon na trhu.
      • Výborná závodní geometrie rámu a dobré vyvážení komponent.
      • Velmi pohodlné sedlo.
      • Tuhost rámu i kol.
      • Komponenty Shimano.
      • Přední 180mm kotouč se na 29-ti palcovém kole využije.
      • Po 1000 najetých kilometrů byla nutná výměna řetězu.
      • Osobně nevyhovující tvarované pěnové gripy.
      • Těžší kola a pláště Schwale Racing Ralph nejsou příliš universální.
      • Rachtání lanek, které jsou vedené vnitřkem.

Kolo jsem si koupil kvůli dobré ceně, české značce a závodní geometrii. Před tím jsem odzkoušel mnoho jiných značek a toto kolo mi sedlo nejlépe. Navíc s vidinou odlehčení se nevyplatilo kupovat dražší verzi. Po koupi jsem vyměnil řidítka a vcelku těžkou sedlovku za čínský karbon a jsem s nimi spokojen. Posléze jsem vyměnil ráfky za lehčí přičemž jsem nechal původní kvalitní výplet a lehké náboje. Tím jsem se dostal o 1 kilo váhy dolů za relativně malou investici.

Vítal jsem komponenty Shimano, se Sramem nemám dobré zkušenosti především s brzdami, které vyžadují větší servis.

Po velkém servise byla nutná výměna řetězu, který vydržel cca 1000 Km. Při provozu byl relativně hlučný. Hlavové složení i středy v naprostém pořádku. Jezdím za každého počasí, letos jsem stihl i pár závodů a vše drží, nikde žádná vůle.

Pro závodní účely by se hodila kazeta s menším počtem zubů na největším pastorku, 36 je zbytečně moc. Přehazovačka není žádný rychlík, kratší vodítko by bylo lepší, ale je to vše jen spotřební zboží, které se po pár tisících kilometrech stejně vymění.

• vypadá hezky
      • nekvalitní a neutesněné středové složení
      • nekvalitní a neutesněné hlavové složení
      • zatékání do ložisek
      • špatně tlumí vidlice
      • plastové ovládání odskoku vidlice
      • tvrdé sedlo
      • rychle se opotřebí kazeta tak i talíře
      • gripy
      • nekvalitní výplet
      • celkově hlučný projev kola

Myslel jsem si, že za 32 tisíc si kupuju českou kvalitu. Bohužel toto kolo je tzv. módní kolo což znamená že hezky vypadá ale není určené k ježdení. K tomuto názoru jsem došel po necelém roce užívání a cca 2 tis km naježděných. Začalo to vůlí ve středové ose projevující se i cvakáním po necelých 1500km - příčinou byly vyrezlá ložiska (ne opotřebená) dle vyjádření výrobce a pokusu o reklamaci mi napsali, že zatékání do ložisek je zcela normální jev a při každém styku kola s vlhkostí se musí kompletně rozebrat a namazat, i když v návodu píší, že střed je nerozebírtatelný, zapozdřený a bezúdržbový. Ložiska museli být vyměněny opět po ani ne 100km ... prý je to normální pokud se prý ložiska dostanou do vlhka, nyní po dalších 300km opět vůle v ložiscích a nepříjemné cvakání při šlapání- po rozdělání jsem zjistil, že prostor mezi ložisky je plný vody aniž bych kolo umýval tlakovou vodou. Zkusil jsem rozebrat i hlavové složení a jak jsem zjistil ložiska jsou taky orezlá a plná písku z důvodů, že hlavové složení nemá žádnou prachovku nebo těsnění a všechen bordel kterým projedete se dostane dovnitř. Po 2 tis km mají gripy opotřebené vroubkování a ozubená kolečka na pastorku jsou opotřebená ač jsem řetěz měnil už podruhé. Kolega má úplně stejné kolo a přibližně stejně najeto a musel měnit taliřová ozubená kola, ulomilo se mu plastové ovládání odskoku vidlice a špice ve křížení vydřely takové žlábky, že praskání špic je slyšet na několik desítek metrů. Vidlice je podprůměrná v této cenové kategorii kola. Po přečtení už asi chápete proč si myslím,že kolo není určené k ježdění, ale jen k vystavování. Nekvalitní materiál a zpracování a přístup výrobce k reklamacím mě nutí Vám toto kolo a značku nedoporučit. NEUDĚLEJTE CHYBU JAKO JSEM UDĚLAL JÁ.( model 2015 se liší od 2014 jen v barevném provedení)