Specialized Stumpjumper HT Comp Carbon 2015

Určení
    pánská
    Přední vidlice
    RockShox Reba RL 29, Solo Air spring, kónický alloy sloupek,se zamykán

Stumpjumper Comp Carbon 29 je lehoučkou XC raketou s přepracovaným karbonovým rámem. Jejím posláním je sbírat vavříny na závodních tratích.

Model Stumpjumper prošel oproti ročníku 2014 několik výraznými změnami. Základ tvoří přepracovaný rám nyní z FACT IS 9M karbonu, který nebízí lepší poměr tuhosti a hmotnosti. Navíc má rám vnitřní vedení lanek a zadní brzda je přesunuta z horní vzpěry na spodní.

Rám s 29" geometrií s konickou hlavou je vyroben z materiálu Carbon FACT IS 9m. Nabízí střed PF30 BB.

Odpružená vidlice RockShox Reba RL 29 s 90mm zdvihu disponuje vzduchovou komorou, nastavením odskoku, komprese a možností uzamčení.

Kola jsou zapletena na nábojích Specilized s pevnou osou, ráfcích Roval 29.

Součástí systému řazení 2x10 jsou kliky Sram S1250, přesmykač Sram X7, přehazovačka Shimano XT a řazení Shimano SLX.

Příjemným doplňkem je sedlo Specialized Phenom Comp z kolekce produktů Body Geometry.Nová povrchová úprava sedla pro minimalizaci tření.

1zákazník doporučuje produkt

• nízká hmotnost (XL cca 11kg)
      • přesnost ovládání
      • jistota v náročnějším terénu
      • někomu nemusí vyhovovat tvrdost hardtailu

Kolo jsem si pořídil kvůli výhodné nabídce. Od chvíle, co jsem na něm vyjel, jen žasnu. Kolo je perfektně ovladatelné a v terénu nekompromisní. Jezdit na něm mne neskutečně baví. Vedení kabeláže uvnitř rámu je třešní na dortu. S bicyklem jsem naprosto spokojen a vřele doporučuji. Na druhou stranu jsem to v této cenové relaci od renomovaného výrobce předpokládal...
      Jelikož nejsem úplný odborník, je moje hodnocení velmi subjektivní, proto jsem nákup skonzultoval se zasvěcenějším známým, který chválil hlavně brzdy a přesmykač a kolo mi též doporučil.